سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانش برای آنکه بدان عمل می کند، مایه رشد است . [امام علی علیه السلام]

آدمی را آدمیت لازم است

تحلیل من از وقایع روز-1(دوشنبه 89 شهریور 22 ساعت 11:59 عصر )

دوستم در وبلاگش قسمتی دارد به نام "اخبارجالب این روزها" .بنده هم از قبل این احساس نیاز را میکردم لکن باتوجه به تاکید آقا که جوانان باید نسبت به مسائل روز تحلیل داشته باشند من هم سعی میکنم تحلیل خودم را روی وب در اختبارتان قرار دهم بلکه بتوانیم نسبت به این موارد مفاکره خوبی داشته باشیم.

      بجث مهم این روزها رخداد سیل پاکستان است. که حضرت آقا ابعاد آنرا بطور مختصر مفید و همه فهم و اثرگذتر در خطبه های نمازعید فطر چندروز پیش بیان کردند (راستی عیدتان مبارک!  امیدوارم که خداوند در این ماه رمضان از سر گناهان ما گذشته باشد و توانسته باشیم سال پرباری را برای خودمان رقم بزنیم) توصیه میکنم حتما توضیحات آقا را گوش کنید چرا که بعید است حتی با اینهمه اخبارسیما به این اندازه اطلاعات جامع و شاملی از این رخداد رسیده باشید! (این هم تیکه ای بود به ضرغامی تا برود خبرگزاری را هم از حضرت آقا یادبگیرد.)
این قضیه آزمایشی الهی است. یک آزمایش گسترده و سخت.هم برای ملت پاکستان از جهت سنجش حد تحمل ایشان و هم برای ملت های مسلمان و مخصوصا شیعه که چگونه با این ملت آسیب دیده رفتارخواهند کرد و هم دیگر کشورها و همسایگان که در بشریت با این مردم اشتراک دارند حتی هند که از گذشته با پاکستان تقابل داشته اند. لکن ما بیش از همه از کشورهای مسلمان انتظار داریم که از این امتحان الهی سربلند بیرون آیند.
ملت ایران بداند که وقتی در کمال امنیت در محرم عزاداری می کرد ملت شیعه پاکستان همه ساله زیر آتش حملات ضد تشیع عزاداری میکرد.حتی این روزها که بحث جسارت به قرآن مطرح شد این مردم پاکستان بودند که بیدار در صحنه اولین تظاهرات را برگزار کردتد در حالیکه مردم ایران به دنبال مسافرتهای بعد عید فطر یودند!
دولت اعلام کرده که 100 میلیون دلار برای کمک به پاکستان اختصاص داده اما باید هشیار بود که این مبالغ حتما توسط خود ایران صرف و هزینه گردد نه اینکه در اختیار دولت پاکستان قرار گیرد هم از این جهت که طی این روزها دولت پاکستان نشان داد که توانایی مدیریت کمک رسانی به سیل زدگان را ندارد دیگر اینکه غیر معتمد است و بعید نست که در راستای استقرار نظامی دولت آمریکا محروم شود که با این بی ثباتی ها آمریکا به جد در صدد آن است. از طرفی اعزام نیروهای داوطلب از اقشار مختلف مردم نظبر جمعیت هلال احمر،بسیج مستضعفان،دانشجویان،طلاب،مهندسان و در نهایت فرهنگیان و هنرمندان برای کمک رسانی، بازسازی، و احیای محدد سرمایه های ملت پاکستان، برکات عظیمی را نیز برای خود ایران خواهد داشت. از جمله اینکه این ارتباطات زمینه ای مناسب برای تعمیق روابط دو ملت هم کیش و استفاده از ظرفیت های آنان را در عرصه های مختلف فراهم مینماید.باشد که این مصیبت دریچه ای برای فتح بابی گسترده را بروی ملت ایران بگشاید.

      مسئله دیگر بروز یکی دیگر از حلقه های اسلام ستیزی در آستانه سالگرد خیمه شب بازی 11 سپتامبر (که هر روز ابعاد جدیدی از آن رسوا میشود) است؛ حرکتی دیگر از صهیونیسم ، تحت لوای رژیم آمریکا، با موضوع  کلی هتک حرمت مقدسات مسلمانان و مصداق جسارت به قرآن کریم؛ این بزرگنرین کتاب هدایت بشری از اول تا آخر خلقت. با منحرف سازی افکار عمومی به سمت مسیحیت و تلاش برای بالاگرفتن آتش درگیری بین مسلمانان و مسیحیان که البته با آگاهی ملت ها پروژه ای شکست خورده است لکن تاثیرگذار است و عکس العمل جدی را می طلبد. در این زمینه پیام رهبر انقلاب و امام امت حضرت آیه الله العظمی خامنه ای قابل توجه است.
     دیروز به پیامبرتان جسارت کردند؛ امروز قرآنتان را. دیروز شما را به آزادی دعوت میکردند، امروز شما را از آزادی در انتخاب حجاب منع می کنند. دیروز در هالبوود فیلم ضد اسلام می ساختند و امروز میوه  آنها را برداشت می کنند. امروز مهمترین مسئله برای دنیا این است که می بیند که ستیز اینان نه با انقلاب ایران بود و نه با بن لادن و پیروانش؛ بلکه مسئله اسلام بود و بر همین اساس امروز بر همه مسلمانان و حتی مسیحیان (که اینچنین مورد ملعبه صهیونیست ها قرار گرفته اند ) و دیگر ادیان الهی واجب است که (بجای محکوم ساختن این اعمال) بپا خیزند و انزجار خود را از این روند پیش گرفته شده صهیونیستی عملا با تظاهرات گسترده اعلام دارند وعاملان ظاهری و پشت صحنه را به جزای اعمال خود برسانند و  یکبار برای همیشه جلو چنین وقایعی را بگیرند. دولت آمریکا یکبار دیگر صحنه گردانی این جنایت را برعهده گرفت و با اینکار چهره خود را بیش از پیش در میان افکار عمومی خوار و زبون و مورد تنفر ساخت. استکبار بداند چنین توطئه هایی انتقام سخت الهی را درپیش خواهد داشت.

      مورد سوم رای آوردن همه پرسی اصلاحات قانون اساسی در ترکیه است. این پیروزی 60 در صدی اسلامگراها(حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان؛نخست وزیر) در مقابل اقلیت لائیک؛ بیشتر به عنوان مقدمه ای برای اصلاحات اساسی این کشور در جهت قرارگیری بنیان های دولت اسلامی در یک کشور با مردم مسلمان و برچیدن ریشه های کودتاچیان بنظر میرسد. که در انتخابات سال آتی این کشور خود را نشان میدهد. از مفاد این اصلاحیه این است که شهروندان ترکیه ای میتوانند در صورت اخراج از کار به علت داشتن حجاب اسلامی به دادگاه شکایت کنند که نشاندهنده ی ظلم بزرگی است که طی این سالها بر مردمی مسلمان در کشور خودشان روا داشته میشود. بدیهی است ملت ترکیه در این برهه حساس باید هشیاری خود را حفظ کنند مبادا که ثمره تلاششان بوسیله ی  دشمنان به هدر رود.

از حضرت ولی عصر که خداوند در ظهورشان تعحیل فرماید توفیقات روزافزون را خواستاریم.
آقا جان!بی تو سحر نمی شود.